Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

vaillant kombimde basınç yükseliyor [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vaillant kombimde basınç yükseliyor

oldplatanus
21 Ocak 2012, 20:59
selamlar
arkadaşlar vaillant kombimde 242-5 puls 5 yıl önce aldım bu sene kalorifer ısısı nı yükseltince barometrede yükseliyor ısıyı düşürünce barometrede düşüyor sebebi ne olabilir gecen yıl böyle bir şey olmuyordu

oldplatanus
21 Ocak 2012, 21:27
selamlar

arkadaşlar kombimle ilgili basınç yükselmesini yazmıştım ama henüz bir cevap alamadım

moderator
31 Ocak 2012, 23:54
Merhaba
Sayın üyemiz kombinizin genleşme tankında hava yetersiz olduğundan bu sorunu yaşamaktasınız.
Cihazınızın yıllık bakımını yaptırmanız gerekmektedir.
Yıllık bakım hakkında yapılması gerekenler aşağıda verdiğimiz bilgide mevcuttur.

[Only Registered Users Can See Links]

oldplatanus
04 Şubat 2012, 15:31
selamlar

sayın moderatör ben kombinin temizliğini yaptım yanma odasını fan motorunu ve iç aksamlarını filtreyi komple temizledim calışmasında sorun yok fakat ısıyı yükseltince basınçta yükseliyor genleşme tankına nasıl ve ne şekilde hava basabilirim detaylı acıklamasını verirseniz sevinirim

oldplatanus
04 Şubat 2012, 16:12
selamlar

az önce telefonla yetkili bir arkadasımızla görüştüm bana elimdeki barometrenin resmini istemişti vaillant kombime hava basmak için 0,5 bar basılacağından bahsedilmişti fakat bendeki barometre zaten 0,5 bar gösteryor minimum değeri ibrenin resimleri ektedir
iyi çalışmalar

oldplatanus
04 Şubat 2012, 17:02
selamlar ben kombimin resmini yolluyorum az önce baro metre yollamıstım

oldplatanus
04 Şubat 2012, 17:28
selamlar

başıma 2 sene önce farklı bir olay geldi semtimizde elektrikten dolayı 2 faz üst üste geldiğinden bazı cihazlarım yandı
tabii bu arada kombide etkilendi 220 volt besleme trafosu yandı aksilik tam kış ortasında piyasada baktım besleme trafosunu bulamadım bende trafoyu bobinajcıya sardırdım eve getirdim bobinajcı pirimer ve sekonder soketlerini ters takmış iyiki ölçmüşüm yoksa yine yanardı düzelltim ve taktım sorunsuz calışıyor.
bu bilgiyi paylaşmak istedim

moderator
05 Şubat 2012, 18:09
Merhaba
Barometrenizi 1 kadar yükseltmeniz yeterlidir.

oldplatanus
06 Şubat 2012, 00:42
teşekkürler sayın moderetor

araf88
14 Şubat 2012, 01:28
benim kombim vaillant turbutec plus ve f 29 u gösteriyor ve ısıtmıyor. basınçta 2.1 oldu ne yapmalıyım bacada sorun yok gibi görünüyor. suyun ve kalorifer derecesini yükselttiğim zamn basınçta yükseliyor tekrar kapattığım zamansa düşmüyor.kapatıp açtım ama işe yaramadı. ne yapmalıyım? lütfen yardımcı olun. teşekkürler.

moderator
03 Nisan 2012, 15:10
benim kombim vaillant turbutec plus ve f 29 u gösteriyor ve ısıtmıyor. basınçta 2.1 oldu ne yapmalıyım bacada sorun yok gibi görünüyor. suyun ve kalorifer derecesini yükselttiğim zamn basınçta yükseliyor tekrar kapattığım zamansa düşmüyor.kapatıp açtım ama işe yaramadı. ne yapmalıyım? lütfen yardımcı olun. teşekkürler.

Yukarda verilen bilgiler sizin içinde geçerlidir.
Kombinizin genleşme tankının basıncını ayarlamanız gerekmektedir.

oldplatanus
11 Kasım 2012, 02:15
selamlar

uzun süre önce yazmıştım kombimde basınç yükselmesini sağolsunlar buradaki yetkili arkadaşlar yardımcı olmuşlardı bisiklet pompası ile 0,5 bar hava bas diye vaillant ta tüketici tavsiye puanlarımın birikmesi sonucunda 1 yıl ek garanti yaptılar 3 gün önce kombiyi actım
bar sıfıra inmişti suyunu tamamladım ve açtım kalorifer sistemi çalıştı dinlenmeye geçti 2 ci calışmasında devreye giremedi role sesi geliyordu tık tık tık bir türlü devreye giremedi yetkili servisi aradım akşam saat 20:00 civarlarıydı servis 21:00 gibi geldi sorunları anlattım
genleşme tankının havasını bastı bar 1,5 su doldu şimdi basıncımda bir sorun yok sorunsuz çalışıyor bu arada vaillanta teşekkürler

uzun süre girememiştim şifremi unutmuştum yeni şifre ile girdim

iremre5542
14 Aralık 2012, 00:36
sıfır kombide su bar derecesi düşmez ama 2 yıl sonra genleşme tankındaki hava biter ve içeri su dolar dolayısıyla su seviyesi artar azalır genleşme tankına dolan su boşaltılacak ve yerine 1.4 bar hava basılacak yıllık bakımda bunların yanında kalorifer suyu filtre temizliği yapılı iç yanma haznesi temizlenir.normalde vaillant elemanları bunları yapmaz çünkü çok vaktini alır ve yetişmesi gereken servisleri vardır ben de vailanttayım ordan biliyorum sorularınız için arayın5352372764